-10%

PRZY REZERWACJI ONLINEDzielnica Zwierzyniec

Z historycznego punktu widzenia nazwa „Zwierzyniec” nawiązuje do terenów łowieckich przeznaczonych dla dworu królewskiego. I chociaż brakuje dowodów potwierdzających istnienie takich terenów na obszarze krakowskiego Zwierzyńca, część turystów z pewnością przyzna, że nazwa świetnie oddaje charakter tej części miasta. Zwierzyniec stanowi najbardziej zieloną dzielnicę Krakowa.

Zwierzyniec – co warto zobaczyć?

Rozciągająca się między Rudawą a Wisłą dzielnica Zwierzyniec pełna jest miejsc godnych odwiedzenia i pod tym względem z pewnością skutecznie konkuruje z niezwykle popularnym centrum. Turyści odwiedzający Kraków powinni swoje pierwsze kroki skierować na słynne Błonia – jedną z największych w Europie łąk usytuowanych w centrum miasta. W miejscu tym można odpocząć od zgiełku miasta i w końcu odetchnąć świeżym powietrzem. Doda nam to energii do dalszej wędrówki – należy przy tym pamiętać, że dzielnica Zwierzyniec skrywa wiele innych godnych zobaczenia miejsc.

Kościowy i świątynie na Zwierzyńcu

Zróżnicowanie atrakcji, które oferuje dzielnica Zwierzyniec, sprawia, że każdy turysta znajdzie w tym miejscu coś ciekawego dla siebie. Wielu z nas słyszało zapewne o znajdującym się w zachodniej części Krakowa Kopcu Kościuszki. Miejsce to stanowi wyjątkowy punkt widokowy, z którego naszym oczom ukaże się panorama miasta. Przy poświęconym Tadeuszowi Kościuszce kopcu znajduje się muzeum kościuszkowskie oraz neogotycka Kaplica bł. Bronisławy. Jeśli zdecydujemy się na wędrówkę szlakiem najwspanialszych krakowskich świątyń będziemy musieli odwiedzić również inne kościoły znajdujące się przy pętli Salwator – w tym Kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela oraz Kościół Najświętszego Salwatora. Pierwsza ze świątyń wraz z przylegającym do niej klasztorem Sióstr Norbertanek tworzy największy po Wawelu kompleks zabytkowy miasta. Druga natomiast to wspaniały przykład architektury romańskiej, pochodzącej prawdopodobnie już z X wieku. Zwiedzając Zwierzyniec w Krakowie nie sposób także pominąć znajdujący się na Bielanach klasztor kamedułów. Warto jednak pamiętać, że ze względu na zasady reguły zakonnej kobiety mają wstęp do klasztoru jedynie 12 dni w ciągu całego roku.

Przy al. Waszyngtona

Dzielnica Zwierzyniec to jednak nie tylko wspaniałe, zabytkowe kościoły. Spacerując al. Waszyngtona łączącą osiedle Salwator z Kopcem Kościuszki z pewnością docenimy piękno przyrody. Nic dziwnego – aż 31 drzew rosnących wzdłuż alei to pomniki przyrody. Na terenie stanowiącej niegdyś odrębną wieś Woli Justowskiej natrafimy natomiast na Willę Decjusza – renesansowy pałacyk, które stanowi obecnie siedzibę Stowarzyszenia Willa Decjusza. W willi znajduje się również restauracja, w której po wcześniejszej rezerwacji stolika możemy zażyć nieco relaksu przy lampce dobrego wina.

Napisz do nas!

Kontaktując się z nami wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności.

Aparthotel Green Krakow Aparthotel Green
ul. Koletek 19, Kraków
Gościniec Pod Zamkiem Krakow Delis Apartments Krakow